Власникам квартир приготуватися: за житло доведеться не слабко розщедритися – коли чекати на платіжку

Деяким українцям потрібно сплатити податок на нерухомість

Повідомляється, що до 1 липня українцям, які мають сплатити такий податок, надійдуть квитанції на оплату. При цьому у зв’язку з повномасштабним російським військовим вторгненням деяких громадян звільнили від сплати цього податку.

Відповідно до правил, якщо ви володієте квартирою, площа якої перевищує 60 квадратів або приватним будинком від 120 квадратів, тоді вам потрібно сплатити цей податок.

Але якщо нерухомість знаходиться в зоні бойових дій, окупації або знищена в результаті військових дій, тоді з вас знімають цей обов’язок.

Примітно, що ставку податку на нерухомість встановлює орган місцевого самоврядування залежно від типу об’єктів та їхнього місцеперебування у відсотках до мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року. При цьому розмір податку не може бути більшим за 1,5% за 1 квадратний метр.

Оскільки цього року податок нараховується за минулий 2022 рік, ставка податку розраховується з мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2022. Вона становить 6700 грн., отже максимальна ставка за квадратний метр не може перевищувати 100,5 грн.

Якщо квартира у Києві площею 65 квадратних метрів, ставка податку 1,5%, тоді виходить 90 грн. за квадратний метр. У результаті податок становитиме 502,5 грн.

Примітно, що якщо у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів у квартирі та 500 квадратних метрів у приватному будинку, сума податку збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості чи його частина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *