Тотальний “шмон” пенсіонерів: готуйтеся прощатися з виплатами…

Під верифікацію потраплять пенсіонери, які отримують і щомісячне довічне грошове утримання, тобто судді та інші чиновники. Їм такі виплати призначаються за іншими правилами.

Зазначається, що серед іншого співробітники Мінфіну мають намір перевірити персональну інформацію про пенсіонерів.

Зокрема, перевірятиметься серія та номер паспорта, а для іноземних громадян – реквізити паспорта або документа, що дає право на постійне місце проживання.

Також під перевірку підпадають ідентифікаційний код чи номер паспорта, якщо особисто відмовилося отримання ідентифікаційного коду.

На фінальному етапі перевірки увага буде приділена тому, чи правомірно надаються пенсійні виплати та щомісячне довічне грошове утримання громадян.

На цьому етапі шукатимуть так звані “мертві душі”. Зокрема, проводитиметься перевірка інформації щодо осіб, про яких є відомості про смерть.

Також чиновники мають намір дізнаватися, чи не виїхав пенсіонер, чи отримувач довічного утримання за кордон.

Ревізори вивчатимуть, яку групу інвалідності призначили пенсіонеру та порівнюватимуть усі ці дані з тими, що є у Пенсійному фонді.

У статті 49 Закону України прописано кілька причин, через які пенсіонери можуть законно позбавити виплат:

  • Якщо пенсію призначено на підставі документів, що мають неправдиву інформацію;
  • у разі смерті пенсіонера;
  • Якщо пенсію не одержували 6 місяців поспіль.

При цьому якщо пенсіонер збирається за кордон, він може за раз отримати вперед пенсію за пів року. За кордоном пенсію можна отримати лише в тому випадку, якщо Україна та країна уклали міжнародний договір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *